Doodstraf – Helen H. Durrant – recensie van Moon voor Vrouwenthrillers
Voor VrouwenThrillers| Boeken & Leesinspiratie las Moon Kager Doodstraf van Helen H. Durrant, verschenen bij Wonderland Publishers
‘Niet perfect, wel verslavend genoeg om meteen in deel twee te beginnen.’
Wanneer een hondenuitlater een plastic zak met menselijke vingers vindt op een speelplaats in de beruchte wijk Hobfield, worden inspecteur Tom Calladine en brigadier Ruth Bayliss op de zaak gezet.
Hoewel alle aanwijzingen lijken te wijzen naar de lokale drugsbaas Ray Fallon, vermoedt Calladine dat er iets veel meer sinisters speelt. Terwijl de spanning in de wijk oploopt en de druk van buitenaf toeneemt, komen de onderzoekers steeds dichter bij een waarheid die gevaarlijk dichtbij komt.
Kunnen ze de moordenaar stoppen voordat er meer slachtoffers vallen?
De Engelse auteur Helen H. Durrant is een grote hit en haar boeken staan zelfs op internationale million-sellerslijsten. Persoonlijk vraag ik me af of dat helemaal terecht is.
Dit eerste deel in de serie zet de lezer meteen op scherp en zoals ik later zou merken, is dat kenmerkend voor de schrijfstijl van Durrant. Met een knal start zij het verhaal en die spanning weet ze het hele boek vast te houden. De verhaallijn is meeslepend en zorgt voor een leesflow die je nieuwsgierig houdt naar wat er gaat komen. De details die Durrant door het verhaal verweeft zijn luguber en sterk beschreven. Voor lezers met een zwakkere maag is een kleine waarschuwing misschien wel op zijn plaats. Ook de personages zijn intrigerend en dragen bij aan de meeslepende leeservaring.
‘Luguber, meeslepend en verslavend genoeg om direct door te lezen, ondanks enkele kanttekeningen.’
Toch zijn er ook een aantal kanttekeningen. Het redactionele werk heeft hier en daar steken laten vallen. Dat is op zichzelf niet heel ernstig, maar het leest soms wat slordig. Gelukkig doet het geen afbreuk aan de verhaallijn.
Juist in die verhaallijn had Durrant wat meer diepgang mogen aanbrengen. Het voelt hier en daar wat vlak geschreven. Alle ingrediënten voor een goede thriller zijn aanwezig, maar wanneer je het boek dichtslaat blijven er toch nog wat vraagtekens hangen.
Voor een bingelezer is dat overigens geen probleem, want waarschijnlijk zul je direct verder willen met Doodkalm, het tweede deel in de Calladine & Bayliss-serie. Want dat is wel een groot pluspunt van dit boek: het maakt nieuwsgierig. Met de lugubere details en de voortdurende spanning beland je direct in een echte crimeserie. En voor liefhebbers van dat genre smaakt dat absoluut naar meer.
3***
Gelezen door Moon, vaste recensent
